Skip Navigation Links
 • Anasayfa
 • DERNEK
 • Hakkımızda
 • Hakkımızda

  Değerli Meslektaşlarımız,

  Psoriasis International 2004 yılında Paris’te düzenlenen Avrupa Psoriasis Kongresi sonrasında oluşan istekler gereklilikler doğrultusunda 18.11.2005 tarihinde Paris’te kurulmuş bir organizasyondur. Başlangıçta 11 ülkeden temsilcilerin katılımıyla oluşan bu organizasyonun günümüzde 44 ülkeden temsilcileri bulunmaktadır. Bunun yanında EUROPSO, PSONET, SOLAPSO ve LATINOPSO gibi psoriasis organizasyonlarının da Psoriasis International’a katılımı bulunmaktadır. Psoriasis International her üç yılda bir Paris’te kongreler düzenlemekte, regüler olarak bir gazete çıkarmakta olup, temel amaçları arasında psoriasis hakkında bilgileri çoğaltmak, çok merkezli çalışmalar yapmak, psoriasis hastalarının bilinçlendirilmesi ve ulusal gruplar arasında koordinasyonun sağlanması vardır.

  Türkiye’de 2009 yılı sonunda Psoriasis International Network üyeleri arasına girmiş ve bir link almıştır. 02.07.2010 tarihinde Paris’te yapılan ulusal koordinatörler toplantısına geniş bir katılım olmuş ve koordinatör Dr. Louis Dubertret tarafından üye ülkelerin psoriasis konusunda Psoriasis International ile işbirliğinde daha aktif olmaları gerektiği vurgulanmıştır. Bu arada bazı ülklerin bu toplantı esnasında yapmış oldukları tanıtımlarda bu konuda belirli bir yol aldıkları görülmektedir. Türkiye olarak psoriasis konusunda daha aktif ve Psoriasis International’da tarihe yönelik olarak daha etkin olabilmek adına Psoriasis ile ilgilenen dermatologların bu grup içinde bir araya gelmelerinin çok yararlı olacağını düşünüyoruz. Bu sebeple sizlere Psoriasis Derneğinin kurulduğunun haberini vermek isteriz.

  Psoriasis International hakkında www.psoriasis-international.org adresinden bilgi edinebilir ve bu konudaki yorum ve düşüncelerinizi derneğimize yollayabilirsiniz.
   

  www.ocianews.com sitesinden inceleyin

  Saygılarımızla
  Psoriasis Derneği